Infinitiv ịgbagharị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbagharị M na-agbagharị   Ị na-agbagharị Ọ na-agbagharị
Perfekt A - A -   Ị gbagharịgo Ọ gbagharịgo
Präteritum A -   M gbagharịgo Ị gbagharịrị Ọ gbagharịrị
Futur A ga m agbagharị M ga agbagharị   Ị ga agbagharị Ọ ga agbagharị
Konditional M kaara ịgbagharị     Ị kaara ịgbagharị Ọ kaara ịgbagharị
Imperativ       gbagharịa  
Hortativ Kaa m gbagharịa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbagharị Ụnụ na-agbagharị Ha na-agbagharị
Perfekt Anyị a-gbagharịgo Ụnụ a-gbagharịgo Ha a-gbagharịgo
Präteritum Anyị gbagharịrị Ụnụ gbagharịrị Ha gbagharịrị
Futur Anyị ga agbagharị Ụnụ ga agbagharị Ha ga agbagharị
Konditional Anyị kaara ịgbagharị Ụnụ kaara ịgbagharị Ha kaara ịgbagharị
Imperativ   Gbagharịanu  
Hortativ Kaa anyị gbagharịa   Ha gbagharịa