Infinitiv iyipụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eyipụ M na-eyipụ   Ị na-eyipụ Ọ na-eyipụ
Perfekt A - A -   Ị eyipụgo Ọ eyipụgo
Präteritum A -   M eyipụgo Ị eyipụrụ Ọ eyipụrụ
Futur A ga m eyipụ M ga eyipụ   Ị ga eyipụ Ọ ga eyipụ
Konditional M kaara iyipụ     Ị kaara iyipụ Ọ kaara iyipụ
Imperativ       Yipụe  
Hortativ Kaa m yipụe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eyipụ Ụnụ na-eyipụ Ha na-eyipụ
Perfekt Anyị a-eyipụgo Ụnụ a-eyipụgo Ha a-eyipụgo
Präteritum Anyị eyipụrụ Ụnụ eyipụrụ Ha eyipụrụ
Futur Anyị ga eyipụ Ụnụ ga eyipụ Ha ga eyipụ
Konditional Anyị kaara iyipụ Ụnụ kaara iyipụ Ha kaara iyipụ
Imperativ   Yipụenu  
Hortativ Kaa anyị yipụe   Ha yipụe