Infinitiv idere

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m edere M na-edere   Ị na-edere Ọ na-edere
Perfekt A - A -   Ị ederego Ọ ederego
Präteritum A -   M ederego Ị ederere Ọ ederere
Futur A ga m edere M ga edere   Ị ga edere Ọ ga edere
Konditional M kaara idere     Ị kaara idere Ọ kaara idere
Imperativ       Deree  
Hortativ Kaa m deree        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-edere Ụnụ na-edere Ha na-edere
Perfekt Anyị a-ederego Ụnụ a-ederego Ha a-ederego
Präteritum Anyị ederere Ụnụ ederere Ha ederere
Futur Anyị ga edere Ụnụ ga edere Ha ga edere
Konditional Anyị kaara idere Ụnụ kaara idere Ha kaara idere
Imperativ   Dereenu  
Hortativ Kaa anyị deree   Ha deree